Enciklopedija zajednica |Enciklopedija odgovori |Podnijeti pitanje |Vokabular znanja |Upload znanja

Vrste :[|jpg|gif|jpeg|png|] Bajt :[<2000KB]
Jezik :
| Sigurnosni kod :
Sve odgovore [ 2 ]
[Posjetilac (58.214.*.*)]odgovore [Kineski ]Vrijeme :2020-12-27
Miller moment: Odnosi se na NBA košarkaša Reggieja Millera iznenađujuće pobjeđuje u tricu u posljednjim sekundama utakmice. Tako su se posljednje, presudne, sekunde utrke zvali Millerovi trenuci.
Najklasičniji "Millerov trenutak" rođen je 7. maja 1995. godine, prve utakmice polufinala Istočne konferencije 1995. godine, kada su Pacersi i Knicksi bili jedan protiv drugog, kada su Pacersi zaostajali za Knicksima za šest poena. I sa 18,7 sekundi do kraja utakmice, Pacersi su osuđivali da su mrtvi od strane regularnih, ali Miller je razbio rutinu, prvo je pucao u trojku, a onda prekinuo loptu iz ruke Knicksa pred golom da bi postigao gol iz daljine, Kada su Pacersi bili iznenađeni da izvežu rezultat. Nakon remia 105-105, Pacersi su fauli, Knicksi su promašili dva slobodna bacanja, Miller je dobio skokove i prisilio Knickse na faul, pogodio je oba slobodna bacanja, a onda su Knicksi izgubili, a Pacersi su pobijedili protivnika Millera za dva poena.9 sekundi 8 minuta nije posljednjih 8.9 sekundi utrke...
Osim toga, u utakmici 4. finala Istočne konferencije 1998., Miller je u posljednjem minutu odgurnuo Jordana, a Miller je pogodio tricu s 0,7 sekundi do kraja da bi Pacerse stavio na leđa stopala.

Miller je, nakon gola, plesao kao dijete.

S 0,4 sekunde do kraja utakmice, trica Michaela Jordana (MJ) izvukla je loptu iz kadra.